Početna / Sport / Todorović vodio Borac do nove pobede
Panda dizajn

Todorović vodio Borac do nove pobede

Košarkaši Borca savladili su Teodo iz Tivta rezultatom 93:76 (22:21, 26:22, 24:22, 21:11) u okviru 8.kola ABA 2 ligi.

Najefikasniji na utakmici bio je Nemanja Todorović sa 26 poena i 5 skokova. Odličan je bio i Marinović sa 22, dok je Đoković ubacio 16 poena. Ovo je peti trijumf Borca u ABA 2 ligi.

U prvom poluvremenu dominirao je Todorović sa 19 poena, tokom prve deonice ravnopravna borba na obe strane, ali se Čačani odvajaju na dvocifrenu prednost polovinom druge deonice (24:37). Domaća ekipa posle tajm auta na 2:42 do odlaska na odmor pravi mini seriju i prilazi na podnošljivih -5 (43:48).

Početkom treće četvrtine Teodo pravi novu seriju 16:2 (59:50) i činilo se prelomili utakmicu. Izabranici Raška Bojića se bude posle tog minusa i do kraja deonice za 5 minuta postižu 22 poena (65:72). Tokom poslednjeg perioda prednost se uvećavala i Borac je upisao novu pobedu u gostima.

Sledeću utakmicu Čačani takođe gostuju, u okviru 11.kola Košarkaške lige Srbije ekipi Dynamica 9.decembra.