Početna / Sport / ABA 2 LIGA: Košarkaši Borca na +20 protiv Dynamica
Panda dizajn

ABA 2 LIGA: Košarkaši Borca na +20 protiv Dynamica

Košarkaši Borca savladali su u srpskom derbiju beogradski Dynamic rezultatom 94:74 (20:19, 27:19, 16:18, 31:18) u okviru 7.kola ABA 2 lige.

Čačani su upisali četvrti trijumf posle 7 odigranih kola. U prvoj deonici viđena je sjajna igra reprezantativca Srbije iz redova domaćina, Ilija Đoković je za samo 66 sekundi ubacio 8 poena Beograđanima. Ipak na prvi kratak predah otišlo se sa minimalnom prednošću Borca (20:19).

Početkom druge četvrtine gosti koriste prazne minute Čačana i odlaze na +9 (23:32). Izabranici Raška Bojića zaigrali su agresivnije u odbrani, do kraja perioda primili su samo 6 poena za 7 minuta. Počeli su da pogađaju van linije 6.75 Todorović i Marinović. Dvocifrenu prednost doneo je Pešaković sa svojih 7 uzastopnih poena (47:36).

Gosti u nastavku pokušavaju da stignu do rezultatskog poravnanja na semaforu, ali nisu uspeli da priđu bliže od 4 poena. U poslednjih 10 minuta Čačani su ušli sa plusom od 7 poena. Mićić sa 2+1 dovodi Borac ponovo na dvocifrenu prednost (73:62), cela ekipa podiže razliku na +15 čime rešava utakmicu i privodi kraju za konačnih 94:74.

Najefikasniji u ekipi Borca bio je Pešaković sa 17, dok je Đoković ubacio 16 poena. Pratili su ih Marinović sa 15, Todoprović 13 i Stojadinović sa 10 postignutih poena. Kod gostiju Zekavičić je ubacio 20 poena.

Sledeću utakmicu košarkaši Borca igraju već za dva dana kada im u okviru 10.kola Košarkaške lige Srbije dolazi Radnički.