Početna / Sport / PETA U NIZU: Košarkaši Borca ubedljivi protiv Napretka
Televizija Lav+

PETA U NIZU: Košarkaši Borca ubedljivi protiv Napretka

Košarkaši Borca savladali su kruševački Napredak rezultatom 90:66 (24:15, 27:10, 22:17, 17:24) u 12. kolu košarkaške lige Srbije.

Čačani agresivno otvaraju utakmicu i već posle tri minuta igre bilo je 14:0. Gosti su uspeli da se konsoliduju i smanje na jednocifren zaostatak na kraju prve deonice (24:15). Slična situacija i u drugoj četvrtini, košarkaši Borca posle 7 minuta serijom 18:4 dolaze do 43:19. Na odmor se otišlo sa do tad maksimalnih +26 (51:25). Trener Čačana posle treće deonice dobijene u svoju korist (22:17) pruža šansu da odigraju minute na parketu Radoviću i Ćiriću.

Najefikasniji na meču bio je Radonjić sa 19 poena. Istakao se Aleksandar Todorović sa dabl-dabl učinkom (16 poena, 11 skokova). Dvocifreni su još bili Popović sa 12, Mitrović 11 i Mićić sa 10 postignutih poena. Kod gostiju Jeremić je ubacio 13 poena.

Ovo je peti trijumf u nizu Borca i sada se nalazi na deobi četvrtog mesta sa skorom od 7 pobeda i 5 poraza. U sledećem kolu Čačani gostuju u komšijskom derbiju Slogi u Kraljevu.